Turystyka

Huśtawka ogrodowa – na jakie parametry trzeba zwracać uwagę w czasie wybierania

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż leciutkie huśtanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Przykładowo z książką w dłoni i jakimś pysznym smakołykiem? Ale tak naprawdę każdy właściciel ogrodu przydomowego może takie marzenie spełnić, montując jedną z huśtawek. Huśtawka ogrodowa jest świetnym pomysłem na wykorzystanie przestrzeni, a równocześnie zapewnienie sobie miejsca do wypoczynku i relaksu. Czy znaleziona zostanie huśtawka wykonana z drewna, czy posiadająca stalowy stelaż – za każdym razem przed kupnem należy zwrócić swoją uwagę na parę ważnych rzeczy.

Po pierwsze trzeba rozmiar huśtawki dobrać do powierzchni ogrodu. Jeżeli z miejscem jest kiepsko, to raczej trzeba sobie podarować modele kilkuosobowe. Stelaż huśtawki ogrodowej w takich przypadkach może mieć blisko dwa i pół metra na długość, a trzeba go jeszcze do tego ustawić na czymś odpowiednio twardym. Kolejną bardzo istotną kwestią jest bezpieczeństwo. A w zasadzie można rzec że najistotniejszą, bowiem przy nieprzewidzianym wypadku może się komuś stać coś groźnego.

Tak więc bezwzględnie przy wyborze należy zobaczyć, jak duży huśtawka do ogrodu będzie miała udźwig. Powinien on być co najmniej kilkanaście procent większy od wagi osób korzystających ze sprzętu, lecz kiedy ten zapas będzie większy, to też nic się nie stanie. Warto też przyjrzeć się samemu wykonaniu, gdyż deklaracje wytwórców niekoniecznie zawsze pokrywają się ze stanem faktycznym. Jeśli zobaczy się cienkie łańcuchy czy sznury, lub słabe sprężyny z tulejami, to trzeba zastanowić się porządnie nad kupnem takiego modelu.