Aktywność

W jaki sposób wychować szczenię? Zabawa oraz ćwiczenie

Jeśli w naszym mieszkaniu pomieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia powinniśmy zastanowić się nad jego prawidłowym wychowaniem. Jest to istotne szczególnie, właśnie dlatego, że już pierwsze miesiące życia każdego psa mają gigantyczne znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeżeli stworzona przez nas opieka wobec psa będzie zgodna, ekspresowo zauważymy w jego zachowaniu pozytywne przymiotniki.

Jeżeli pragniemy wychować czworonoga od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, kiedy skończy siódmy tydzień życia, albowiem do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie psa z hodowli musimy pamiętać o wypełnieniu jego metryki, ponieważ w ten sposób stworzonego przez nas pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeśli wybieramy psa z hodowli musimy pamiętać również o książeczce zdrowia psa, w jakiej to w przyszłości zapisane zostaną szczepienia, czy też przeprowadzone odrobaczenia.

Kiedy tak właściwie już wybrany przez nas piesek znajdzie się w stworzonym przez nas mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Rzecz jasna musimy schować przedmioty rodzaju piłki dla psa sklep, jakie dotąd leżały na niższych półkach, bo pies mógłby zaciekawić się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie rozpoczynamy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszelkie zachowania? W wypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy oraz spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić również dla psa specjalne zabawki, najlepiej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje parę zasad, do jakich należałoby się zastosować, by wychowanie stworzonego przez nas czworonoga przebiegało w sposób miły i bezkonfliktowy. Przede wszystkim nie karcimy go za to, iż zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeżeli go ukarzemy może on pomyśleć, że kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w naszej idealnej obecności. To uczyni, że pies podczas załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Warto także chwalić psa oraz nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.